Rušňoparáda- sviatok aj pre dospelých!

Autor: Adam Stečák | 16.4.2018 o 15:51 | (upravené 17.4.2018 o 10:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  627x

Víkend na, ktorý čakál každý fanúšik vlakov, či historických alebo moderných. Každý si prišiel v rámci tejto akcie na svoje. Ako býva v Košickom rušňovom depe zvykom, akcia s názvom Rušňoparáda, ani tento rok nebola výnimkou. 

Tento rok sa v Košickom depe otvoril 18. ročník Rušňoparády.  

Brány v depe sa otvárali v sobotu o 9:00 hodine. Nechýbal ani bohatý program tohto podujatia. Prehliadky vlakov, možnosť nazrieť do rušňov a vidieť ako sa tieto vlaky riadia mal každý. Zaujímavou atrakciou bola možnosť previesť sa z Hlavnej železničnej stanice vlakmi priamo na Rušňoparádu a naspäť. Možnosť bola aj na historické jazdy vlakmi do Kysaku, či Moldavy na Bodvou.

Organizátori tohto rokmi úspešného podujatia nenechali nič náhode, a pripravili tak bohatý program, a spokojný bol každý. Možnosť vidieť bolo aj vzdušný súboj sovietských a nemeckých lietadiel z obdobia II. sv. vojny s pyrotechnickými efektmi. Koncert skupiny S hudbou vesmírnou bol príjemným povzbudením na tejto akcii a hlavne za priaznivého slnečného počasia. Asi najväčšou atrakciou bola možnosť, nechať sa v klietke vyviesť do výšky skoro 30 metrov a pozorovať tak Rušňoparádu z vtáčej perspektívy. Bolo to naozaj veľké lákadlo, no osobne som sa nato nedal. Nemohla chýbať ani každým obľúbená „Točňoparáda“, ktorej sa deti nevedeli nabažiť. Pre fotografov bola zaujímavým spestrením možnosť fotografovať v sobotu od 20:30-21:00 nočné depo.

O nostalgické jazdy sa postarali kúsky ako: 

Ďalšie boli, Stakčínska strela- motorový vozeň 810, Mravec- Medzevská strela, a Ušatá.

Nechýbali samozrejme aj moderné elektrické rušne. 

Druhý deň tohto podujatia bol doplnený aj o ukážku bojov z II. svetovej vojny.

Ďalším spestrením tejto akcie okrem exkluzívnych vlakov, bola aj možnosť zabaviť sa v skákajúcom hrade, možnosť vyskúšať si stáť na stupienku smetiarskeho auta z firmy KOSIT, ktorý je snom asi každého dieťaťa, maľovanie či skladanie obrovských puzzle.

Nechýbalo kvalitné občerstvenie od chutných pečených špecialít, langošov, sladkých gofry a taktiež nápoje, ktoré padli v teplom počasí vhod. Je pekné keď to v meste žije množstvom podujatí a akýchkoľvek akcií. V Košiciach je to už skoro ako pravidlo. Nebol by deň keby sa to niečo nedialo. Samozrejme je to len a len dobré, pre miestnych a zahraničných turistov obzvlášť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTO

Fialková: Ešte nikdy som nemala farebné číslo. Budem celá červená

Fialková skončila v hromadných pretekoch tretia.

EKONOMIKA

Mňamka ako od babičky: mladí ľudia ponúkajú jedlo starých materí

Zdedený recept prináša vlastné peniaze.


Už ste čítali?